Nőgyógyász

Nőgyógyászat, nőgyógyászok

  • Kezdőlap
  • Beszéljünk róla!
    • Kész nő a lányom!
    • Nő vagyok!
    • Várandós vagyok
    • Változó korba léptem
  • Betegségek
  • Rólunk
  • Kapcsolat
Most itt vagy: Kezdőlap » Második terhesség

Második terhesség

  • Facebook

Az első terhesség még csupa izgalom, az újdonság varázsa és persze rengeteget kihívás, hiszen az anyát és az egész család tapasztalatlan a várandóssággal és az összes azzal járó kihívással kapcsolatban. Miben különbözik hát a második terhesség? Érdekes, de a legtöbb nő nagy eltérést érez az első és a második terhesség között.

A baba mozgása, elhelyezkedése

Sokszor fáradtabbnak érzi magát, ráadásul a baba is hamarabb kezd mozogni. Az első terhesség alatt csak nagyjából az ötödik hónapban mozdul meg érezhetően, míg a második terhességnél már akár a negyedik hónapban érezhet mozgást az édesanya, sőt akár már a harmadik hónap végén. Mivel a szülés után a méh nem nyeri vissza az eredeti méretét és alakját, a következő várandósság alatt több helye van a magzatnak a növekedésre, ezért a második terhesség már hamarabb megfigyelhető. Az elsőhöz képest ráadásul lentebb helyezkedik el a kis jövevény. A hasizmok ugyanis lazábbak maradnak az első szülés után, emiatt nem képes olyan jól megtartani a második babát. Ez egyébként örvendetes változás, hiszen a has alatt helyezkedik el, így a terhesség későbbi szakaszaiban is könnyebben jut levegőhöz az anya. Csakhogy – és ez már a rossz hír – jobban nyomja a vízhólyagot, így gyakoribb és erősebb lesz a vizelési inger. A kellemetlen érzés csökkentésére érdemes megszabott tornát végezni.

Fizikai megterhelés – Csak óvatosan!

Az első terhesség alatt az kismama talán óvatosabb, jobban kerülheti a nehéz fizikai munkát, viszont másodjára például nehéz nem felemelni a már megszületett kicsit. Ettől függetlenül nagyon fontos ügyelni arra, hogy az anya ne végezzen megerőltetőbb munkát, mint a terhesség adott szakaszában megengedett.

Fő az egészséges életmód

Akárcsak az első, a második terhesség alatt is fontos, hogy egészségesen és sokoldalúan táplálkozzon a kismama, hiszen csak így juttathat megfelelő tápanyagot önmagának és a babának is.

Várhatóan könnyebb szülés

Az egyik fő és főleg pozitív különbség az első és második áldott állapot között, hogy a vajúdás és a szülés másodszor várhatóan rövidebb, igaz, sokszor erősebb is a fájdalom. Előbbi azért van, mert a szervezet már átesett hasonló folyamaton, a rugalmasabb méhnyak jócskán lerövidíti a tágulási szakaszt.

Vizsgálatokhoz és konzultációhoz nőgyógyász szakembereket a Foglalj Orvost Portálon találhatsz könnyedén!

Jó nőgyógyászok azonnal elérhetően!

Foglalj online időpontot az ország legjobb magánnőgyógyászaihoz ITT!

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé.

Legutóbbi bejegyzések

  • Mellciszták okai
  • Felfázástól a vesemedence gyulladásig
  • Amit a méhnyakrákról tudni kell
  • A rejtett betegség: endometriózis
  • A jó fehérnemű ismérvei

Címkék

abortusz alkalmi szex első menstruáció első nőgyógyászati vizsgálat emlődaganat erős vérzés felfázás fertőzés fogamzásgátlás fogamzásgátló fogamzásgátló módszer gyermeknőgyógyász hatodik hónap havi vérzés húgyhólyag hüvelygyulladás jó nőgyógyász kismama magán nőgyógyászat mellrák menopauza menstruáció menstruáció eltolása menstruáció késleltetése menstruációs ciklus menzesz negyedik hónap nemi betegség nőgyógyász nőgyógyászat nőgyógyászati vizsgálat nőgyógyász ár női nőgyógyász rendszertelen menstruáció szex szexualitás szex és terhesség szülés szűrővizsgálat terhesség terhességi teszt trimeszter vizelési inger várandósság védekezés

Nőgyógyász

A nogyogyasz.hu a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.OkA részletekért kattintson.