A lányom első melltartója

Alig telt el néhány év azóta, hogy a kislányunk az első szavait kimondta, és még emlékszünk, hogy hányszor keltünk fel éjszakánként, hogy megetessük, és tisztába tegyük újszülött gyermekünket. Alig hevertük ki az első megrázkódtatásokat, máris egy újabb küszöbén állunk.

El kell fogadnunk a tényt, hogy a kislányunk már nem is annyira kicsi, és ennek már szemmel látható jelei is vannak: elkezdett növekedni a melle. Mi hát a teendő? Húzhatjuk-halaszthatjuk a dolgot, de előbb-utóbb el kell indulnunk a lányunkkal, hogy megvegyük élete első melltartóját.

Jelek, amikből olvashatunk

Hogy mikor jön ennek el az ideje, az természetesen minden tininél más és más időpontban következik be. Ha azt látjuk, hogy a lányunk testtartása megváltozott, hogy a vállait beejti, és görbén tartja a hátát, szinte teljesen biztosak lehetünk abban, hogy elérkezett az idő a közös fehérnemű-vásárlásra. Ezek az árulkodó jelek ugyanis nagy valószínűséggel arra utalnak, hogy a kislány a testi változásait, a melleinek már szemmel is látható növekedését szeretné ilyen módon elleplezni.

A legtöbb kislány 10-13 éves kora környékén lép a serdülőkorba, ekkor kezdenek el nőni a mellei is, és ilyenkor már érdemes vásárolnunk számára melltartót. Azt azonban érdemes a lányunk belátására bízni, hogy mikor és milyen gyakran hordja azt. A legtöbb kislány már jól el tudja dönteni, hogy mikor van szükség a melltartóra, mikor jön jól, és hogy esetleg mikor felesleges annak viselése.

A melltartó vásárlása előtt

Mit tegyünk azután, hogy eldöntöttük, hogy elérkezett az idő a vásárlásra? Érdemes még otthon megbeszélnünk a lányunkkal, hogy hova is szeretnénk őt vinni, és hogy mit is szeretnénk a számára venni. Nehogy a próbafülke előtt értesüljön a tervünkről, és hidegzuhanyként érje a hír. Otthon arra is lehetőségünk van, hogy nyugodt körülmények között megtanítsuk a lányunknak, hogy hogyan is tudjuk meg azt, hogy milyen méretű melltartóra van szüksége. Ez a nővé érés kapujában még általában a kisebb melltartóméreteket jelenti, de később, néhány évvel később jól jöhet, ha tudja, hogyan mérheti le azt, hogy mekkora méretű melltartóra van szüksége. Egy rosszul megválasztott melltartó pedig mint tudjuk hátfájást, izomhúzódást, rossz testtartást és hosszútávon egyéb problémákat is okozhat.

A melltartó próbája

Jó, ha azt is elmondjuk, hogy a próba során mi mindenre kell figyelnie, azt, hogy ha felpróbál egy melltartót, mozgassa a karjait, sóhajtson nagyot és hajoljon előre, hogy kiderüljön, hogy elég kényelmes-e, nem szorít-e vagy nem túl laza-e a felpróbált melltartó. Azt is jó, ha elmondjuk a lányunknak, hogy érdemes kényelmes, pamut melltartót választani, az alkalmazkodik ugyanis a leginkább a testünkhöz, ráadásul puha és jó nedvszívó. Választhatunk rögtön egy hétköznapi és egy sportoláshoz használt darabot, a mell növekedése ugyanis a legnagyobb problémát testnevelés órán okozza. Egy jól megválasztott sportmelltartóval azonban sok kellemetlen pillanattól kímélhetjük meg a lányunkat.

Ha pedig jól érzi magát a bőrében, akkor bátran elmondhatjuk magunknak, hogy tökéletesen hajtottuk végre a küldetésünket. A legfontosabb cél ugyanis az egészség és a jó testtartás megőrzése mellett az, hogy amiben tudjuk, segítsük a lányunkat abban, hogy jól érezhesse magát a saját bőrében.

első melltartómelltartónővé érés