A nőgyógyászati vizsgálatnak többféle egészségügyi intézmény is helyet adhat, kezdve a magánorvosi rendelőtől az ügyeleten át, egészen a kórházig és a városi rendelőintézetig. Ha még sosem voltál nőgyógyásznál, akkor az orvos személye mellett, a nőgyógyászati vizsgálat helyszíne is fontos szempont lehet. Írásunkkal ebben segítünk eligazodni.
Magánorvosi rendelő
Valószínűleg nem mondunk újat azzal, hogy ez a nőgyógyászati vizsgálatok egyik leggyakoribb helyszíne, és a városok szakrendelő intézeteivel szemben a vizsgálat itt nem ingyenes – az árat a nőgyógyászok határozzák meg, körülbelül 4 és 15 ezer közötti összegre lehet számítani. A magánorvosi rendelők egyik nagy előnye a diszkréció, itt ugyanis általában nem folyik párhuzamos rendelés, és nem kell több tucat nővel együtt várakoznod a nőgyógyászati vizsgálatra. A magánorvosi rendelőkben nagyobb odafigyelésre számíthatsz, mint a városi rendelőintézetekben, az alaposság és az odafigyelő beszélgetés miatt éppen ezért hosszabb ideig tarthat a nőgyógyászati vizsgálat.
A magánorvosok rendelői általában igényes kivitelezésűek és kellemes, megnyugtató hangulatot árasztanak. A nőgyógyászati vizsgálat eredménye szempontjából ennél is fontosabb azonban a felszereltség. Vannak olyan magánorvosi rendelők, ahol a legmodernebb műszerek és készülékek (például ultrahang készülékek, mikroszkóp, betegmonitorok, laboreszközök) segítik a pontos diagnosztikát, ezeken a helyeken igazán magas szintű a nőgyógyászati vizsgálat. Vannak fapadosabb magánrendelők is, sőt, olyan is előfordul, hogy a magán nőgyógyász a kórházba rendel be ultrahangra. A nőgyógyászati vizsgálat ára általában tükrözi a színvonalat.
Városi rendelőintézetek, SZTK-k
Ha nem tudsz, vagy nem akarsz pénzt költeni a nőgyógyászati vizsgálatra, akkor a lakóhelyeden lévő (vagy ahhoz legközelebbi) rendelőintézetet kell felkeresned. Ezeken a helyeken is időpont alapján fogadnak, viszont gyakran egy-két hónap is eltelik, mire sor kerül végre a nőgyógyászati vizsgálatra. A rendelőintézetek megjelenése városonként eltérő, azonban itt ne számíts fejedelmi körülményekre: nem ritka a szocreál megjelenés, a retro járólap és a kényelmetlen műanyagszék. A nőgyógyászati vizsgálat ettől függetlenül persze itt is lehet ugyanolyan hatékony, mint a magánrendelőkben. A városi rendelőintézetekben legtöbbször lutri, hogy melyik orvoshoz kerülsz éppen nőgyógyászati vizsgálatra. Ha szeretnél információkhoz jutni a helyi nőgyógyászokról, akkor fordulj idősebb barátnőidhez, vagy nőrokonaidhoz, de ma már valószínűleg az interneten is megtalálod őket.
Nőgyógyászati ügyelet
A nőgyógyászati ügyeletekre akkor menj, ha valamilyen égető és halaszthatatlan problémával kell szembenézned. A legtipikusabb eset az, ha esemény utáni tablettára van szükséged. Ezen kívül szokatlanul erős vérzés, vagy elviselhetetlen alhasi fájdalmak esetén is keresd fel a legközelebbi ügyeletet. Ha azonban általános nőgyógyászati vizsgálatra szeretnél menni, vagy enyhébbnek érzed a panaszt, akkor ne a nőgyógyászati ügyeletet válaszd!
Nőgyógyászati vizsgálat a kórházakban
Általában a kórházak felszereltsége jó, hiszen itt nem csak vizsgálat történik, hanem a nőgyógyászati műtétek többségére is itt kerül sor (vannak olyan magánrendelők, ahol kisebb műtéteket is végeznek). Városonként eltérő, hogy a kórházban kerülhet-e sor általános nőgyógyászati vizsgálatokra, vagy pedig a városi rendelőintézetet kell-e felkeresni.
[…] válaszolnak az akár tucatszámra felmerülő kérdésekre is. A magán nőgyógyászok rendelői többnyire igényesek, kellemes, megnyugtató hangulatot árasztanak, és jól felszereltek. […]
[…] tinédzserambulanciák többnyire a helyi nőgyógyászati szakrendelőkön belül működnek, és itt is nőgyógyászok dolgoznak. A tinédzserambulanciák azért jöttek […]
[…] a legvégére: mindig tartsd észben, hogy az orvos abban a pillanatban, ahogy egy beteg belép a rendelője ajtaján, kizárólag mint páciensére tekint, nem törődik sem a külsővel, sem a ruhával. A […]
[…] is foglaljunk helyet a váróban, mert ha hosszú ideig kell álldogálnunk, csak egyre feszültebbek és idegesebbek lehetünk. […]