Házi praktikák, hagyományos népi módszerek, és a legmodernebb laboratóriumi eljárások – bár a legtöbb esetben ég és föld közöttük a különbség, egy dolog biztosan közös bennük, mégpedig az, hogy a gyermekvállalás előtt álló párok előszeretettel fordulnak mindháromhoz, ha nem szeretnék a véletlenre vagy a sorsra bírni az utóduk nemét. És hogy milyen praktikák léteznek? Nézzük!
A tökéletes időpont
Az egyik népszerű módszer a fogantatás időpontjának pontos megválasztása. Az eljárás hátterében az a tény áll, hogy a fiúgyermekek általában az anya peteérésének idején, vagy annak nagyon közeli időpontjában, míg a lányok az ovuláció előtt fogannak. A különbség oka, hogy azok a hímivarsejtek, amelyek fiú utódot nemzenek gyorsabbak és kisebbek, így elvileg gyorsabban is érnek a petesejthez, ám kevesebb ideig életképesek, mint azok, amelyek a lány gyermekek születéséért felelősek. Vagyis ez azt jelenti, hogy ha a peteérés időpontjában fogan meg a gyermek, akkor a petesejtet nagy valószínűséggel a fiúk születéséért felelős gyors hímivarsejt termékenyíti meg, ám ha nem pontosan az ovuláció időpontjában fogan meg a baba, akkor a fiúk születéséért felelős ondósejtek elpusztulhatnak, és a lassabban mozgó, de hosszabb ideig életképes hímivarsejt ér először a petesejthez, és termékenyíti azt meg. A peteérés idején kicsit magasabb a nők testhőmérséklete, ezt követve meghatározható a megfelelő időpont, de a patikákban kapható ovulációt jelző teszt is segíthet.
Az ideális póz
Az előző módszert a tökéletes szexuális póz megválasztásával tovább erősíthetjük. Annak tudatában, hogy a kisfiúk születéséért felelős hímivarsejtek gyorsabbak, a kislányokért felelősek pedig lassabbak, olyan pozíciót érdemes választani, amely e sajátosságokra erősít rá. Vagyis a mélyebb behatolást elősegítő pozíciók a fúknak kedveznek, a hosszabb utat kínáló megoldások viszont a kislányok előtt nyithatnak kaput, akik akkor is életképesek lehetnek még, amikor a fiúk már feladják a küzdelmet.
Savas-lúgos kémhatás
Más elmélet szerint a hüvely savassága is befolyásolhatja a baba nemét. Eszerint a fiúk születéséért felelős hímivarsejtek inkább a lúgos, míg a lányokért felelősek a savasabb környezetben érzik jól magukat. Vagyis ha a nő figyel arra, hogy milyen kémhatású a szervezete, így a hüvelye is, akkor nagyobb lesz az esély arra, hogy a kívánt nemű baba fogan meg. A hüvely kémhatására többek között a táplálkozás lehet hatással: a káliumban, nátriumban gazdag ételek a fiú utódok születését, a magnéziumban és kalciumban gazdagok a kislányok fogamzását segítik elő. Ennél direktebb beavatkozás a hüvelyöblítés, és a pH-értéket befolyásoló zselék használata.
Sejtválogatás
Létezik egy ennél még direktebb beavatkozás is, a sejtválogatás. Ennek a módszernek a lényege, hogy egy sejtelválasztó berendezésben elkülönítik a fiú és a lány utódok fogantatásáért felelős sejteket. Igaz ugyan, hogy ezen eljárás esetében nagyobb az esély a sikerre, ám még ez sem nyújt száz százalékos teljesítményt, és egyáltalán nem tekinthető elterjedt módszernek.
Természetesen egyik módszer sem garantál biztos eredményt, az általunk említett praktikákkal csupán növelhetjük annak az esélyét, hogy a születendő gyermekünk neme azonos lesz azzal, amire vágytunk.
Nincsenek hozzászólások