A húgyúti fertőzések ellen egyre elterjedtebb módszer a tőzegáfonya kapszula szedése. Ez a piros, nagy bogyójú gyümölcs akkor terjedt el Európában, amikor felfedezték az „Új Világot”, gyulladások ellen már az indiánok is használták. Manapság kapszulaként húgyúti fertőzések és hüvelygyulladás ellen használják.
Miért jó a tőzegáfonya húgyúti fertőzések ellen?
A húgyúti fertőzés olyan kellemetlen betegség, amely minden nőt érint, talán ez az egyik leggyakoribb nőket érintő betegség. A húgyúti fertőzést az E. coli baktériumok elszaporodása okozza, könnyen kialakul terhesség, menopauza alatt. Az E. coli baktérium nagy „ellensége” a glükoprotein, az a természetes anyag, amely egyesek vizeletében található, és megakadályozza azt, hogy az E. coli a húgyhólyag vagy húgyút falához kapcsolódjon és elszaporodjon, ezzel gyulladást okozva. Akiknek nincs a szervezetében glükoprotein, azok nagyobb eséllyel fertőződnek meg, s nekik ajánlott tőzegáfonya kapszulát szedni. Hogy mi ennek az oka? A tőzegáfonya a glükoproteinhez hasonlóan viselkedő anyagot tartalmaz, így képes „felvenni a harcot” az E. colival, meggátolni megtelepedését a húgyút falán.
Miért jó a tőzegáfonya a hüvelygyulladás ellen?
Mert savas és antibakteriális. Az E. coli fertőzése esetenként a hüvelybe is átterjedhet, mivel a kettő nagyon közel helyezkedik el egymáshoz. Ilyenkor jó a tőzegáfonya kapszula, azt azonban ne felejtsd el, hogy eben az esetben csak kiegészítő-megelőző gyógymódként jó – ha hüvelygyulladásod van, mindenképp fordulj orvoshoz!
Forrásunk: Patikamagazin.
Nincsenek hozzászólások