Orvosi értelemben akkor beszélhetünk fogantatási nehézségekről, ha egy pár egy év aktív, védekezés nélküli szexuális élet ellenére is gyermektelen marad. Gyakran halogatják azonban az érintettek a kivizsgálást, hiszen, amíg nincs diagnózis, addig nem lehet végleges az állapot. Sokan állnak így legalábbis a meddőség kérdéséhez.
Kategória: Nő vagyok!
/Szerző: Praxisakadémia
Biztosan hallottad már Te is a szállóigét: ha nő vagy két dologért biztosan bármit megteszel. Az egyik: gyerek bármi áron. A másik: gyerek? Semmiképp. Most az első témát járjuk körbe méghozzá egy eléggé nehezített pályán, azaz, ha a nő egyedülálló. Járható-e az út egyedülálló nők számára, ha a mesterséges megtermékenyítés mellett döntenek?
Kategória: Nő vagyok!
/Szerző: Praxisakadémia
inszemináció, lombik, lombik program, mesterséges megtermékenyítés, ovuláció
A mesterséges megtermékenyítés mellékhatásai: Mire számíts a lombik program alatt? A fogantatási nehézséggel küzdők számára a mesterséges megtermékenyítési eljárások gyakran éppolyan ijesztőnek tűnhetnek, mint a meddőség maga. Az alábbiakban ezért összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a lombik programról és lehetséges mellékhatásairól.
Kategória: Beszéljünk Róla!
/Szerző: Praxisakadémia
lombik, lombik program, meddőség, mesterséges megtermékenyítés, várandósság
Lombik program: Mit tehetünk, ha nem jön össze a baba? Magyarország lakosságának nagyjából 3%-át érinti a meddőség kérdése napjainkban. Habár az arány nem tűnik nagynak, ez valójában több, mint 150 000 párt jelent, akik valamilyen fogantatási nehézséggel küzdenek.