Nőgyógyász

Nőgyógyászat, nőgyógyászok

  • Kezdőlap
  • Beszéljünk róla!
    • Kész nő a lányom!
    • Nő vagyok!
    • Várandós vagyok
    • Változó korba léptem
  • Betegségek
  • Rólunk
  • Kapcsolat
Most itt vagy: Kezdőlap » Hetek, napok – a terhesség kiszámítása

Hetek, napok – a terhesség kiszámítása

  • Facebook

terhesség kiszámítása

A terhességről annyit mindenki tud, hogy 40 hétig tart, amelyet követően megszületik mindenki szeme fénye. No de, mikor fogan meg? Hogyan lehet kiszámítani a terhességet? Erre keressük a választ.

Amikor valaki észreveszi magán a terhesség jeleit (rosszullét, a menstruáció kimaradása), valószínűleg már két-három hetes terhes. A terhesség átlagosan negyven hétig, azaz 280 napig tart. Magát a terhességet az utolsó menstruációs időszak első napjától számítják, ám a baba élete (akkor még embrió) a megtermékenyülés pillanatában indul, ami az utolsó menstruációs ciklus első napjától számított 14. napon történik meg. Ez a Neagle-féle terhességi számítási módszer, a világon mindenütt ezt használják. Idejében a tudomány még nem volt tisztában azzal, hogy a megtermékenyülés csak a fogamzási ciklus 14. napján történik meg, azonban ez maradt az egyezményes és hivatalos megállapodás.

A terhesség kiszámításakor azért tudni kell, hogy két héttel a következő menstruáció előtt lökődik ki egy vagy több érett petesejt a petefészekből, és ekkor termékenyülhetnek meg hímivarsejttel találkozva. Azaz, a leendő kisbaba élete tulajdonképpen ekkor kezdődik.

A terhesség kiszámítása

A terhesség kiszámítását az orvos végzi: vizsgálattal, ultrahanggal állapítja meg, várandós-e a kismama. Ebben sokat segít az utolsó menstruációs ciklus ideje, illetve a ciklus átlagos időtartama, azonban a legpontosabb méréseket a terhesség 12. hetében, ultrahangos vizsgálattal tudják megtenni. Ha a korai terhesség időszakában már megállapították, hány hetes a kismama, akkor azon többet már nem változtatnak, ugyanis bizonyos orvosi vizsgálatok a terhesség heteihez vannak kötve.

Az, hogy hány hetes terhes valaki, a nőgyógyászok és védőnők is mindig a betöltött, azaz elmúlt hetek alapján mondják meg (tehát sosem az aktuális hetet veszik alapul). Például, ha valakinek azt mondják,a nyolcadik hétben jár, akkor hét hetes terhes.

Ma már számos internetes oldalon találunk különböző kalkulátorokat, amelyek egy-két adat megadása után kiszámítják a terhességet és a szülés várható időpontját.

A terhességi naptár

Bár a különböző nehézségek miatt kemény a terhesség kilenc hónapja, talán már a várandósság alatt, de utána biztosan a nők életük legcsodálatosabb időszakaként beszélnek róla. Márpedig ha így van, meg kell örökíteni minden pillanatát! Erre való a terhességi naptár. A kezdetkor be kell írni a terhességi naptárba az utolsó menstruációs ciklus első napját, a legelső mezőbe, és máris kész a 28 napos hónapokra osztott terhességi naptár. A három trimesztert érdemes különböző színnel jelölni. A terhességi naptárba minden fontos eseményt, orvosi vizsgálatot fel lehet jegyezni, egyúttal emlékeztetőként szolgál az ellenőrzésekre.

Noha a terhesség kiszámítása és a terhességi naptár is tévedhet egy-két napot, ez bajt nem okoz: csak örömet szerez a nagy várakozásban.

Biztosra akarsz menni? Kattints ide és kérd ki nőgyógyászod véleményét!

Jó nőgyógyászok azonnal elérhetően!

Foglalj online időpontot az ország legjobb magánnőgyógyászaihoz ITT!

Legutóbbi bejegyzések

  • Ezért érdemes részt venni egy szülésfelkészítő tanfolyamon
  • Mit érdemes tudni a CTG-vizsgálatról? CTG-vizsgálat magánrendelőben
  • Ha ezeket a tüneteket tapasztalja, nőgyógyászati endokrinológusra van szüksége
  • Várakozás nélkül, Budapest belvárosában vár az új nőgyógyászati rendelő!
  • Peteérés elmaradásának okai

Címkék

abortusz alkalmi szex első menstruáció első nőgyógyászati vizsgálat emlődaganat erős vérzés felfázás fertőzés fogamzásgátlás fogamzásgátló fogamzásgátló módszer gyermeknőgyógyász hatodik hónap havi vérzés húgyhólyag hüvelygyulladás jó nőgyógyász kismama magán nőgyógyászat mellrák menopauza menstruáció menstruáció eltolása menstruáció késleltetése menstruációs ciklus menzesz negyedik hónap nemi betegség nőgyógyász nőgyógyászat nőgyógyászati vizsgálat nőgyógyász ár női nőgyógyász rendszertelen menstruáció szex szexualitás szex és terhesség szülés szűrővizsgálat terhesség terhességi teszt trimeszter vizelési inger várandósság védekezés

Nőgyógyász

A nogyogyasz.hu a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.OkA részletekért kattintson.